Наше видання доволі критичне до дій всіх гілок місцевої влади, і тернопільська мерія тут не виняток. Проте, коли відбувається щось добре, то не гріх і похвалити винуватця позитиву.

Святкування дня Тернополя новій владній команді вдалося доволі добре.  Відчувається, що місто отримало креативного керівника культури і навчилося працювати зі спонсорами. Впродовж суботи та неділі в різних кінцях обласного центру відбулися десятки заходів, більшість з який “патронувала” та чи інша комерційна структура чи торгова марка. Серед спонсорів виявилися “Молокія” “Мрія”, “Сільпо” та фірма свободівського депутата міськради К.Маціпури – “Захід”. Театралізоване дійство з пожирачами вогню, битвою на японських мечах та авторською піснею біля замку традиційно заспонсорували власники барів “Коза” та “Шинок”. Партійних прапорів ми не помітили, зате всюди, де тільки можна, ведучі дякували “за щастя” меру і, час від часу, голові облради. Своя порція вдячності дісталася нардепу-регіоналу Віктору Шемчуку. Цей уродженець нашої області привіз до Тернополя водні перегони, про які ми чимало писали, а крім того сцену зі звуком і купу артистів середнього рівня та зірок “За Вйо”, “От вінта”, “Тік”. Впродовж вихідних на набережній ставу одне видовище змінювало інше. Схоже політик приміряється до одного з мажоритарних округів Тернопільщини, інакше з якого дива йому здалося витрачати таку солідну суму? Навряд чи, щоб просто побавити земляків на празник. До речі з концертами від Шемчука стався курйоз, який підмітили наші дописувачі: зі сцени доволі часто лунала “москальська” пісня. Серед виконавців дебютного рівня, які розпиналися під фонограму зі сцени над ставом, було чимало представників Східної України, і це все під вивіскою Ukrainian spirit (український дух). Російськомовний концерт на день міста де керує ВО “Свобода” це, погодьтеся, моветон. Та ця крапля дьогтю не зіпсувала бочки меду.

Свято пройшло з розмахом, тернополяни та гості міста залишилися задоволеними. Чимало подій сталися у нас вперше – це і польоти повітряних куль, і дуууже дорогий салют у неділю, і кілька концертів у день на різних площах. Гарний настрій тим, хто відвідував масові заходи, допомогло створити пиво, яке на вихідні знову дозволили продавати у міських парках. На радостях від такої свободи відвідувачі випили рекордну кількість пінного трунку. Продавці пива традиційно забули виставити біотуалети. Та наші люди дали собі раду і без них.

Примудрилися не зіпсувати настрою і комунальники, які поливали вулиці міста водою і доволі оперативно прибирали сміття після масових гулянок. Можна з упевненістю сказати, що подібного свята в Тернополі не було давно. Тепер владі треба довести, що вона вміє не тільки роздавати хліб та видовища, але й вирішувати повсякденні проблеми, які після дня міста нікуди не зникли.

Андрій Мальований