Цьогорічні першокласники навчатимуться за новим державним стандартом. Одне з нововведень – запровадження дванадцятирічного навчання. Також повністю зміниться навчальна програма школярів, чимало нововведень чекає і педагогів.

«У новій українській школі найбільше змін чекає вчителів. Більшість педагогів хоче залишитися у старій системі. Але будь-яка реформа буде успішною лише завдяки вчителю та його праці. За новою формулою, яка нині розроблена Міністерством освіти, хоча вона не є досконалою, але разом з тим, вона найбільше вплинула на міста, де практикується поділ на класи. А що стосується сільської місцевості, де поділу на класи практично не відбувалося, стає зрозуміло, яка наповненість класів необхідна, щоб повноцінно забезпечити навчальний процес і оплатити заробітну плату педагогічним працівникам», – каже начальник управління освіти і науки ОДА Ольга Хома.

Цього року понад дванадцять тисяч першокласників області піде до Нової української школи. Останніми роками на Тернопільщині спостерігається тенденція щодо збільшення школярів у першому класі.

«Тільки два останні роки ми маємо приріст першачків, а до цього часу спостерігалася інша тенденція. Цього року на 800 дітей більше піде до першого класу, ні минулих років. Це добре, але це недостатньо, коли протягом семи років у кількості дітей спостерігалася тенденція зменшення», – додає Ольга Хома.

До слова, зараховуватимуть першокласників до шкіл за територіальним принципом.

Софія Романська