Особливістю Тернопільщини при формуванні територіальних виборчих комісій  стала найбільша кількість членів ТВК від Комуністичної партії України.

Виборче законодавство, як і прогнозувалося, на практиці показало повне домінування у списках членів ТВК представників парламентських фракцій, які складають більшість у Верховній Раді. Найбільше представництво в ТВК усіх трьох рівнів матимуть комуністи – 57 членів. Якщо для когось це дивно, то насправді нема чого дивуватись. Серпень та частину вересня керівництво обласних “регіоналів” шукало претендентів на те, щоб очолити  районні організації КПУ. Очевидно, що й людей у комісії від віртуальної КПУ  подавали в штабі Муца-Гоча.  Другими за ними йдуть «Партія регіонів» та «Народна партія» – 56 осіб. Фракція «Блоку Наша Україна – Народна Самооборона», яка в парламенті представлена дев’ятьма політичними силами, в ТВК матиме представництво з шістьох партій. Зокрема, НСНУ має 21 члени ТВК, УНП – 10, ХДС – 12, НРУ – 9, ПОРА – 3, «Народна самооборона» -1. «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» представлений трьома політичними силами: «Батьківщина» – 41 член ТВК, УСДП – 12, ПРП – 4. Водночас варто зауважити, що «Батьківщина» матиме й найбільше представництво серед голів ТВК, їх заступників та секретарів – 17 осіб (8 голів, 3 заступника, 6 секретарів). І на це є своє пояснення. Приклид Кирика показав, яких саме бютівців обрали головами ТВК і чию роботу вони там виконують.

Серед політичних сил, які не представлені в парламенті, по 13 членів ТВК мають  «Свобода» та «Громадянська позиція», 9 – «Фронт змін», по 5 – «Єдиний  Центр», «Нова політика» і «Сильна Україна”, 4 – «Українська партія» та по одному – «Українська платформа», «За Україну» і ХДПУ.

Як  зазначив регіональний координатор  на Тернопільщині Святослав Липовецький: «Тернопільська область є єдиною в регіоні, де найбільше членів ТВК  представлятимуть Комуністичну партію України. Водночас більшість голів ТВК, їх заступників та секретарів належать до «Батьківщини», що відповідає регіональній картині».