Жителі вулиці Івана Франка постійно потерпають від надмірного шуму та загазованості. Вночі люди не можуть спокійно спати, через те, що по дорозі постійно гасають автомобілі на великій швидкості.

Тернополянин Орест Ковик кілька років бореться, щоб вулицю Франка зробили пішохідною зоною. За цей час вивчив чимало документів і переглянув державні будівельні норми. Чоловік розповідає, що колись там був бульвар і пішохідна вулиця. Потім її переробили для проїзду транспорту. 4 роки тому, після реконструкції вулиці Франка, дорогу розширили і організували дві смуги руху для авто в одному напрямку. «Потік транспорту у часи пік на вулиці захмарний. Тут постійно корки. Зранку всі шумлять. А вночі водії на машинах гасають так, що аж шибки тремтять у вікнах. Я виспатися нормально не можу. Зранку їду на дачу, щоб там хоч трішки відпочити», — додає Орест Ковик.

На початку вулиці стоїть знак «Рух механічних транспортних засобів заборонений» з часом дії «з 22-ої до 6-ої години», проте водії не зважають на заборону і роз’їжджають коли заманеться, — кажуть жителі Франка.

Згідно паспорту вулиця Івана Франка відноситься до типу «житлова». За державними будівельними нормами ширина дороги тут має бути 7 метрів, а тротуари — щонайменше 1,5 метра. «Народний контроль» разом з жителями переміряв дорогу та пішохідні доріжки. Проїжджа частина становить 6, 3 метрів. А тротуари — 0,6-1,3 метра.

Вулиця не відповідає стандартам, і не здатна пропускати стільки транспорту одночасно, — кажуть люди. Розуміють, що Франка у пішохідну зону перетворити не вдасться. Просять, аби комунальники поставили тут хоча би три примусові обмежувачі руху, щоб водії не гасали. Тротуари міська влада теж пообіцяла відремонтувати.

«Пішохідну зону будуть ремонтувати і піднімати до рівня бордюрів. Щодо проїжджої частини, коли проводитимуть ремонт тротуарів, то зробимо з бруківки такий собі «лежачий поліцейський», — говорить начальник технічного відділу Тернопільської міської ради Олег Вітик.

Журналісти «Народного контролю» поспілкувалися з працівниками ДАІ. Ті запевнили, будуть пильніше слідкувати за тим, щоб водії у вечірній час не порушували правил дорожнього руху і не їздили вулицею Івана Франка.

«Народний контроль» проконтролює, щоб на Івана Франка облаштували обмежувачі швидкості та відремонтували тротуари.

Зоряна Яремишин