14 народних депутатів, серед яких – Євген Рибчинський, Володимир Парасюк, Тетяна Чорновіл, Андрій Іллєнко, Ігор Луценко, – пропонують Верховній Раді просити РНБО позбавити звання народного артиста України співаків Філіпа Кіркорова, Ніколая Баскова, Таїсію Повалій та Ані Лорак. Для останньої це, мабуть, ще одна не дуже приємна подія – на доповнення до оголошеного розлучення з “турецьким підданим”.

Взагалі ж, прізвище Рибчинського у цьому переліку пильних депутатів теж може наштовхнути на деякі роздуми…

Також пропонують позбавити звання “заслужений артист України” Віталія Козловського та Світлану Лободу. Крім цього, пропонується позбавити звання народного артиста України російського режисера Володимира Бортка. Зазначається, що таке рішення сприятиме “попередженню антиукраїнських проявів серед діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, а також стане логічним продовженням боротьби з сепаратизмом на всіх рівнях”. У пояснювальній записці також наголошується, що “в Україні склалася ситуація, коли люди, які для багатьох українців були авторитетами, з екранів телевізорів, засобів масової інформації виступають з антиукраїнськими закликами. Такий стан справ потребує невідкладного реагування, а саме якнайшвидшого позбавлення цих артистів почесних звань України”.

Скористаюся декларованою свободою слова і дозволю собі висловити особисту думку. Чи обраний найкращий спосіб “невідкладного реагування?”. Не впевнений – при тому, що жодного з названих виконавців не слухаю “ні в радості, ні в печалі”. Не знаю, як щодо українських співаків, але, думається, Кіркоров і Басков переживуть цю можливу неприємність без особливих наслідків для здоров’я. Від “Філі”, взагалі, можна чекати якогось іронічно-злостивого коментаря.  Єдине – трохи прикро за Володимира Бортка. Зняті ним перші дві частини “Бандитського Петербурга” – “Барон” і “Адвокат” – дуже навіть непогані. Не кажучи вже про “Собаче серце”, з його неповторними Шариковим і Швондером – доволі поширеними нині прототипами. Заради повної об’єктивності: його версію “Тараса Бульби” не сприйняв зовсім, попри старання незабутнього Богдана Ступки. А взагалі, всі ці “народні” та “заслужені”, як на мене, давно час відмінити – ну, хоча б в рамках тієї ж декомунізації. Менше буде усіляких інтриг і хворобливих амбіцій. Класичний і не раз згадуваний приклад: Володимир Висоцький не мав жодного офіційного звання, а його популярності міг би позаздрити не один десяток народних артистів тодішнього СРСР.

Ігор Дуда