Міська рада прийняла явно популіську програму розвитку української мови, української культури та української свідомості громадян України в місті Тернополі на 2010-2014 роки.

Мета даної програми – створення належних умов для розвитку української мови, культури та історичної свідомості української нації серед населення міста Тернополя. Вона сприятиме гармонійному вихованню громадянина України, який вмітиме бути толерантним, національно-свідомим та здатним реалізовувати свої права. Здійснення програми забезпечить поширення функцій та сфер вживання державної мови, а також української культури в усіх її проявах для формування цілісного національного інформаційно-культурного простору.

Серед основних заходів програми передбачено: проведення моніторингу розвитку української мови, культури, історичної свідомості громадян на території міста Тернополя; створення додаткового часу для ЗМІ для проведення програм, спрямованих на розвиток української мови; заходи у сфері освіти (придбання дитячої художньої літератури українською мовою та літератури з історії національно-визвольної боротьби та ін.); культурна діяльність (забезпечення бібліотек міста україномовними періодичними виданнями, виданнями художньої літератури, організація майстер-класів з проведення українських вечорниць та інших патріотичних заходів).

За словами секретаря міської ради Тараса Білана, дана програма забезпечить розвиток української мови та покращить знання молоді з історії розвитку української держави, а також пробудить національну свідомість юних громадян. Це офіційна причина. Неофіційна, мабуть, полягає в тому, щоб показати себе не меншими за “Свободу” патріотами перед виборами.

за матеріалами сайту міськради