Учора в актовій залі Київської православної богословської академії в Михайлівському Золотоверхому монастирі під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбувся Помісний Собор Української православної церкви (Київського Патріархату).
Предстоятель УПЦ КП представив Помісному Собору підтверджені напередодні Архієрейським Собором зміни до Статуту Церкви, що стосуються порядку церковного управління після смерті Патріарха. Суть цих змін зводиться до створення посади Патріаршого намісника, а також до відмови від обмеження термінів скликання Помісного Собору для обрання нового Патріарха.
Ці зміни, за словами Патріарха, потрібні для того, щоб зберегти «безперервність в управлінні Церквою, уникнути небезпеки зовнішнього втручання в життя Київського патріарха в період міжпатріаршества, а також виключити можливу боротьбу і розділення Церкви на етапі обрання Місцеблюстителя». Запропонований порядок, як вважає глава УПЦ КП, «забезпечує стабільність у Церкві – ні єдиного дня і навіть години Київський патріархат не залишиться без вищого керівництва».
При цьому Патріарх Філарет підкреслив, що обрання Патріаршого намісника ні в якому разі не означає, що ця особа стане «наступником» і наступним Патріархом, обрання якого можливе тільки Помісним Собором на альтернативній основі – не менше ніж з трьох кандидатів таємним голосуванням. Відмова ж від граничного терміну скликання Помісного Собору для обрання нового Патріарха Філарет пояснив тим, що «якщо в той час, коли виникне потреба в обранні нового предстоятеля, будуть передумови для об’єднання з частиною УПЦ МП в єдину Помісну Церкву, тоді не потрібно обирати окремого Патріарха , а відкласти вибори до загального Об’єднавчого Собору».
За словами експертів, зараз усі шанси стати намісником Патріарха Філарета має молодий, але вже досвідчений Архієпископ Тернопільський і Бучацький Нестор. Принаймні його ім’я називають першим у числі фаворитів.
Джерело: Місто