Сьогодні у Тернополі перебував Надзвичайний і Повноважний посол Таджикистану в Україні пан Шухрат Музафарович Султонов. У першій половині дня дипломат зустрівся із керівництвом області та міста. Згодом відвідав технічний університет та ВАТ «Текстерно».

Виявляється, губернатор Валентин Хоптян із послом Таджикистану знайомий давно. За радянських часів вони неодноразово зустрічалися на комсомольських з’їздах і пленумах. Давньому знайомому керівник області, як годиться, розповів про розвиток в області тваринницької галузі, про тепличний комбінат Фірташа, реформування медицини, освіти (зокрема, облаштування туалетів у кожній школі), про туристичні привабливості регіону (замки, печери). Щоправда визнав очільник області, що одне із наших слабких місць – це дороги.

Похизувався перед послом Валентин Хоптян і добрими стосунками із міським головою Сергієм Надалом.

– Ми правда з різних політичних партій. Я – регіонал, а він – зі «Свободи». Але мені приємно, що він прагматик у своїх підходах. Має досвід роботи, зокрема, на економічному просторі. У питаннях розвитку у нас є повна співпраця і розуміння. Місто – це столиця нашого краю, тут живуть наші люди. І ми повинні думати, в першу чергу, не про свої політичні амбіції, а за людей. І я радий, що в цьому питанні у нас є повне розуміння, на мій погляд, підтримка і повага, – зауважив губернатор.

У свою чергу посол Таджикистану повідомив, що за місяць виповниться двадцять років становлення дипломатичних відносин між двома країнами. Але посольство в Україні було відкрито лише торік. І власне Шухрат Султонов є першим послом цієї держави у нашій країні. Сьогодні, за словами дипломата, Таджикистан зацікавлений у розвитку регіонального співробітництва. Наразі країна вже співпрацює із Харківською, Дніпропетровською і Луганською областями. Найближчим часом сподіваються налагодити співпрацю і з Тернопільщиною.

– З вашою областю у нас склались дуже хороші стосунки. Починаючи з того, що Президент нашої країни проходив свого часу тут стажування. У нього залишились дуже приємні спогади. Я був свідком, коли під час телемосту між технічним університетом Таджикистану і тернопільським технічним університетом, Президент згадуючи дні перебування тут дуже тепло говорив про вашу область, про людей, про доброзичливість, гостинність. Ті місяці, що він прожив тут, для нього залишились у пам’яті і він би хотів ще раз сюди приїхати, – розповів посол.

На сьогоднішній день, до речі, у технічному університеті вже навчаються студенти із Таджикистану. Але посол зацікавлений у співпраці і з іншими вузами Тернополя.

– Ми знаємо, що у вас є серйозні вузи . Національні університети економічний, медичний, педагогічний, навчання в яких дадуть високий рівень підготовки фахівців для Таджикистану. Тому ми, безумовно, хотіли б використати цю можливість, – повідомив Шухрат Султонов.

Крім освітньої галузі, таджики готові розвивати економічні і торгові відносини з Тернопільщиною. Зокрема, у текстильній промисловості та аграрному секторі. Варто зауважити, що у минулому році зовнішньоторговельний оборот товарами області з Таджикистаном склав 1,5 мільйона доларів.