Два місяці перерви між засіданнями сесії Тернопільської міської ради не допомогли Сергію Надалу. Як і на сесії 19 серпня, засідання 21 жовтня пройшло за сценарієм коаліції трьох фракцій – “Свободи”, “Самопомочі” та БПП.

Сергій НадалБільшість-химера крок за кроком відбирала одноосібні повноваження у мера, стараючись продемонструвати, хто в місті господар. Особливо наполегливими більшовики були у питаннях, що стосують будівельників. Однак незрозуміло чи принесе це користь розвитку міста чи додасть зайві тисячі гривень у зростанні цін на житло у Тернополі. Усі дії щодо будівництва депутати хочуть погоджувати особисто.

Наразі найбільше помітний міцний контакт верхівки “Свободи” та “Самопомочі”, причому диригентами процесу здебільшого є тягнибоківці Турський, Сороколіт та Навроцький. Перший – відстоював інтереси більшості при розподілі бюджетних асигнувань. Гроші в основному пішли на округи ключових “більшовиків”. Другий – забезпечував позитивне паблісіті ініціатив більшості. Вотчина третього – земельні та господарські питання.

Фракція порошенківців дещо перебуває на віддалі, очевидно, остерігаючись “спайки” останніх. Однак інтереси порошенківців були повністю враховані, судячи із задоволеної фізіономії секретаря ради Віктора Шумади.

Єдиний контрудар Надала – пакетна пропозиція продовжити підприємцям договори оренди частково розколола ряди коаліцантів. Після довгої перерви та тиску підприємців вони були змушені поступитися. Для Надала – це приклад, як “пропихати” потрібні рішення. Однак сумніваємося, що хтось прийде під стіни мерії підтримати “слизькі” питання, яких у команди Надала є ще достатньо. Відтак, в однотурового мера залишилося три шляхи. Перший – домовлятися та грати за правилами нової більшості. Другий – спробувати вернути контроль над фракцією “Свободи” через застосування імперативного мандата щодо найбільш агресивних заколотників. Третій – консолідувати навколо себе тих, кого не взяли в коаліцію “трьох”, та точково шукати серед коаліціантів зрадників.

Але після 21 жовтня Надалу буде в рази важче. Політична інерція річ невблаганна. Ніхто вже не дасть ресурсів чи та не поділиться впливом на депутатів. Відновлювати статус-кво доведеться самому і за власний кошт. І це основний вердикт 21 жовтня.