Міський голова Сергій Надал стверджує, що ПП «Катруб», яке донедавна займалося вивезення сміття з Тернополя, і за чутками належить до сфери інтересів попередноьго мера Романа Заставного, ніхто з цього ринку не виганяв. Згідно із законодавством, за його словами, право збирати і вивозити тверді побутові відходи належить виключно юридичним особам. Приватні підприємці не можуть брати у цьому участь. Тому збір і вивезення сміття у Тернополі привели до вимог діючого законодавства.
– Ми забрали повністю з ринку приватних підприємців. Всі юридичні особи, які подали заявки і необхідний пакет документів, всі отримали дозволи. Ті, хто не подав, такі як «Катруб», то, відповідно, дозволу і не отримав, – зазначив мер.
Також очільник міста наголосив (аби не було якихось перекручень і зловживань), що у місті встановлена єдина для усіх ціна за вивезення сміття. Це трохи більше 22 гривень за один кубічний метр. У середньому населення платить за вивіз відходів понад 4 гривні.
Щодо ситуації, яка останнім часом виникла навколо ПП «Катруб», то тут позиція у мера чітка і безкомпромісна.
– Чому нас має цікавити «Катруб»? Тернополян цікавить, щоб місто було чистим від сміття. В місті проблеми із сміттям є? Немає. Сміття вивозиться вчасно? Вивозиться. Хто вивозить? Тернополян і мене як міського голову це менш за все цікавить. Мене цікавить, щоб у місті не було сміття, щоб місто було прибране. Чи вивозить одна структура, третя чи п’ята мене це не цікавить, – заявив Сергій Надал.
Крім того, на його думку, коли сьогодні деякі депутати обласної ради роблять відповідні заяви щодо «Катруба», то тут виключно йде лобіювання особистих бізнес-інтересів.
– Я розумію, що чиясь родина збагатилася. Я думаю, що не випадково цей «Катруб» із Теребовлянського району, звідки у нас багато очільників родом. Я розумію, що комусь боляче це втрачати, тому що роками на цьому заробляв, а тут бах і обрубали. Але давайте не плутати власні бізнес-інтереси з інтересами міста, – попросив мер.
Щодо заробітків приватного підприємства, то тут міський голова наводить більш ніж переконливі факти. Кілька років тому за кошти міського бюджету були придбані контейнери для роздільного збору сміття, за кошти міської ради вони були розставлені по місту. Дане ПП роками використовувало ці контейнери безкоштовно. Крім того, тернополяни власноруч сортували відходи. А ця фірма лише забирала вже відсортоване сміття і везла до себе на переробку.
– Приватне підприємство отримувало по суті послуги, за які у всьому світі платять гроші. Ми їм безкоштовно сортували, міська рада безкоштовно дала їм контейнери, які вони використовували роками, і ні копійки за них не платили. Хоча були відповідні звернення і СБУ, і інших правоохоронних органів, – зауважив Сергій Надал.
Однак змусити «Катруб» заплатити за використання сміттєвих контейнерів неможливо. Оскільки у безкоштовну оренду їх передали законно – рішенням тодішнього виконавчого комітету. Нинішня ж влада цього робити не стала. Зараз контейнери для роздільного збору сміття передані на баланс управління комунального майна.
Водночас Сергій Надал не виключає, що «Катруб» повернеться на сміттєвий ринок, але вже після того, як буде затверджена схема санітарної очистки міста. Це можна буде зробити тільки тоді, коли Тернопіль нарешті матиме офіційний полігон для вивезення сміття і буде оголошений конкурс серед перевізників. Але це перспектива не одного місяця.
Читайте на цю тему: