Тернопільське сміття вивозитимуть у Малашівці допоки не розпочне діяти новий полігон. Щоправда, де і коли запрацює нова точка для зберігання відходів, так і невідомо.

– Терміни є обмежені, ми працюємо над тим, щоб зробити це максимально швидко. Протягом двох-трьох місяців закінчити всі розробки. Новий полігон буде не у Малашівцях. Зараз опрацьовується декілька варіантів. Працює спільна комісія міської ради і облдержадміністрації. Після отримання позитивного висновку всіх служб, ми обов’язково повідомимо про новий полігон, – запевнив міський голова Сергій Надал.

А тим часом комунальники міста прибирають територію навколо Малашівецького сміттєзвалища. До Великодніх свят міський голова має намір ще раз зустрітись із громадою села, щоб відзвітувати про зроблене. Крім того, за словами Сергія Надала, на сьогоднішній день фахівці з національної агенції з питань інвестицій та розвитку розробляють для міста Тернополя новий план рекультивації Малашівецького сміттєзвалища.

Вкотре запевнив керівник міста, що не буде новий полігон для складування твердих побутових відходів розташований у Миролюбівці.

– По Миролюбівці ситуація є однозначною і це вже є підтверджено обласним управлінням екології – ця територія не придатна для здійснення там захоронення або утилізації твердих побутових відходів, оскільки там б’ють підземні грунтові води. На жаль, ті кошти, які були витрачені, вони були витрачені даремно, – сказав Сергій Надал.

Додамо, що на облаштування полігону у Миролюбівці торік з бюджету виділили 900 тисяч гривень. 300 тисяч пішло на виготовлення проектної документації, а 600 тисяч гривень – на котлован. Міська рада планує звернутися до правоохоронних органів з проханням притягнути до відповідальності винних у недоцільному використанні бюджетних коштів.