Мода на електронні петиції – звернення до влади прийшла в Україну з США та Європи. Там це дієвий інструмент комунікації, коли громадяднину не потрібно особисто спілкуватися з чиновником, щоб вирішити свою проблему.

 

Сергій НадалПершим в нашій країні цю практику застосував президент Порошенко. На його сайті можна опублікувати звернення і, якщо його підтримає 25 тисяч громадян, високопосадовець зобов’язаний дати на нього відповідь. Правда, більшість петицій до Петра Олексійовича залишилися без реагування. Тепер піаритися як сам Порошенко вирішив переобраний мер Тернополя Сергій Надал.

Як повідомляє Тернопіль вечірній вже можна подавати до міської ради електронні петиції. Якщо вони наберуть не менше 250-ти підписів, відповідну пропозицію розглянуть на сесії міської ради чи засіданні виконавчого комітету.

На сайті Тернопільської міськради вже є дві запропоновані тернополянами електронні петиції, щодо звітування в режимі он-лайн про всі надходження і витрати бюджету, а також люди просять прибрати з велодоріжки МАФ.

– Фінансується цей проект за рахунок фонду Східна Європа та Швейцарської конфедерації. Ми це робимо без використання будь-яких грошей. Це буде ще один публічний майданчик, який максимально спростить процедуру прийняття рішень, покаже відкритість влади і можливість кожного тернополянина впроваджувати той чи інший проект, який важливий на його думку в місті, -розповівміський голова Тернополя Сергій Надалв ефірі каналу ТВ-4.

Тернополяни можуть як подати власну петицію, так і проголосувати за вже існуючу. Для цього потрібно зареєструватися, вказати прізвище, ім’я, по-батькові, електорону пошту, номер телефону. Петиція спочатку надходить до відділу зв’язків з громадськістю, а далі в управління правового забезпечення, там перевіряють чи дана пропозиція належить до компетенції міськради, чи немає там нецензурної лексики, закликів до насильства, повалення режиму.

Далі впродовж двох днів петицію оприлюднюють на сайті, а впродовж наступних трьох місяців люди можуть за неї голосувати.