Начальник міського управління освіти Олександр Смик гостро розкритикував організацію і проведення цьогорічного фестивалю «Цвіт вишиванки». Свої думки чиновник озвучив у тернопільському прес-клубі, де підбивали підсумки заходу.
В першу чергу, за словами Олександра Смика, кардинальних змін потребує планування заходів, які проводяться в місті.
– Не може проводитися «Цвіт вишиванки» спільно, як це було цього року, із відкриттям стадіону, із випускними вечорами і заходами по Дню матері. Тобто, що «кожен суслік-агроном» хоче власне зробити якісь свої заходи. Людей від того не стає більше, – вважає культурний чиновник.
Є зауваження у Олександра Смика і щодо «всеукраїнськості» фестивалю.
– Мені, як пересічному громадянину, дуже боляче було. Якщо ми мали майстрів 162 учасника, то із них добрих 200 було тих людей, котрі приїхали в Тернопіль просто ярмаркувати. І, вибачайте, але місто від того, як то кажуть, нічого не має. Наприклад, Сорочинський ярмарок дає місту прибуток, – аргументував свої закиди головний по культурі.
Крім критики, пролунали із вуст чиновника і практичні поради. Зокрема, Олександр Смик пропонує запрошення на конкурс, наприклад, кращої вишитої сорочки чи костюма, розсилати по різних областях уже сьогодні. Таким чином, можна розширити географію учасників до 25 регіонів. Крім того, залучати до висвітлення заходу не лише місцеві мас-медіа, а й всеукраїнські. Оскільки, без жодної інформаційної підтримки на рівні держави фестиваль втрачає статус всеукраїнського. Потребує іншого бачення, на думку Олександра Смика, і сама режисура фесту.
Окремо «проїхався» начальник управління культури і по аукціону, де збирали гроші на пам’ятник Незалежності. Відсутність на ньому достатньої кількості лотів і охочих їх придбати Олександр Смик називає байдужістю, яку потрібно лікувати.
– І лікувати не тільки інформативно, а якимось методами говорити з бізнесом. Коли йому йде повне сприяння, то так само потрібно і говорити: «Я перепрошую, а що ж ти цьому місту, цій державі дав? Не скільки ти продав пива чи там з’їв чебуреків, а що ти зробив для цього фестивалю, скільки ти дійсно пожертвував на пам’ятник, на дороги, на розвиток парків і так далі». А так у всьому світі робиться. Говорять: «А, це ти, Петро. Ану заходь, подивимось, а скільки ти зробив для міста». А чи ти хороший, чи кум, чи сват, чи брат – нас це вже не цікавить, – запропонував схему роботи із підприємцями Олександр Смик.
До слова, на аукціон в рамках «Цвіту вишиванки» було виставлено лише три лоти: образ Матері Божої Марії, вишитий бісером Галиною Ратушняк, вишитий рушник майстрині Галини Гайдук з Івано-Франківська та вишита блузка майстрині Роніки Белей з Чернівців. Результат аукціону – 2,5 тисячі гривень.
Фото Дотик