Стежити і проводити профілактику каналізаційних мереж можна за допомогою спеціального відеоробота. У провідних країнах світу водоканали вже давно користуються такою технікою спостереження. Про придбання такого приладу заговорили і у Тернополі. Щоправда, наразі невідомо, коли така чудо-машина врятує городян від незручностей, які виникають через провалля, що час від часу виникають на дорогах.

– Це невелика така машина, на яку змонтовано систему відеоспостереження. Вона опускається в каналізаційні мережі. В принципі, так само вона може опускатися і в мережі дощової каналізації. І в живому режимі перегляду, а також відеозапису можна спостерігати, в якому стані знаходяться комунікації, – пояснив директор «Тернопільводоканалу» Володимир Кузьма.

За рахунок такого моніторингу, розповідає керівник водоканалу, можна чітко бачити, на яких мережах проблеми гострі і їх потрібно вирішувати невідкладно. А де ситуація контрольована і певний час комунікації ще можна не замінювати.

Вартість відеороботів залежить від їхньої модифікації.

– Їх вартість сягає від кількох десятків тисяч євро до кількох сотень тисяч євро. Звичайно, що в «Тернопільводоканалі» таких коштів наразі немає. Але, якщо міська рада віднайде кошти і придбає такий прилад, думаю, що він буде корисний, як для наших мереж, так і для мереж інших служб, в тому числі шляхово-експлуатаційної дільниці, які експлуатують дощову каналізацію. Можливо, також зможуть використати і тепломережі, – розмірковує директор комунального підприємства.

До слова, цього року у Тернополі такого масштабу, за діаметром труби і глибиною копання, як зараз на перехресті бульвару Шевченка і вулиці Руської, ще було дві аварії. Це на перетині вулиць Руської та Острозького і проспекті Злуки. Однак схожі аварії трапляються ледь не щодня. Зокрема, за останній час із меншим діаметром і меншою глибиною копання мало місце кілька десятків аварійних ситуацій.

Читайте на цю тему: