Бюлетені метрової довжини отримають тернопільські виборці 31 жовтня. До міської ради прагнуть потрапити 43 партії. Лише перелік їхніх назв та список першої пєятірки займе більше 100 см. довжини. Схожа ситуація і в інших містах.

Комітет виборців України прогнозує низку труднощів у роботі дільничних комісій 31 жовтня.

Зокрема, йдеться по те, що у виборчих скриньках (особливо переносних) може не вистачити місця для всіх бюлетенів, оскільки виборчим законодавством передбачена фіксована кількість скриньок на кожну дільницю.

У КВУ зазначили, що залежно від населеного пункту, більшість виборців України отримають від 5 до 7 бюлетенів.

“У деяких регіонах є міста, що входять до складу районів інших міст (Щастя і Олександрівка в Луганській, Моспіно в Донецькій областях) – там виборці отримають комплект з 10 бюлетенів”, – йдеться у повідомленні КВУ.

Крім того, за даними організації, за підсумками реєстрації кандидатів вже очевидно, що в багатьох регіонах довжина бюлетенів на окремих видах виборів буде більшою ніж 1 метр.

“Така ситуація значно ускладнить процедуру видачі бюлетенів, голосування та підрахунку голосів. Тому КВУ прогнозує значні черги на дільницях, затягування з підрахунком голосів”, – сказано у повідомленні.

Виконавчий директор КВУ у Львівській області Оксана Дащаківська у коментарі Deutsche Welle спрогнозувала труднощі для виборців через велику кількість бюлетенів.

“Це означає, що люди не обізнані, можуть недоотримати певну кількість бюлетенів, які згодом можуть використати за певного кандидата чи політичну партію. Це і є основною загрозою”,- сказала Дащаківська.

На її думку, проблему підсилить і той факт, що на окремих дільницях виборців є значно більше, аніж дозволено законом.

Якщо у законі прописано не більше 2,5 тисяч, то у Львові є багато дільниць, де 3 тисячі і більше виборців, каже Дащаківська.

Загрозливим, на її думку, є і те, що бюлетені матимуть мінімум захисту, бо друкуватимуть їх на замовлення місцевих виборчих комісій і на місцевих друкарнях.

Єдиним захистом фактично буде печатка комісії. Відтак, контроль за друком, довезенням, розпакуванням і видачею потребуватиме пильної уваги всіх учасників виборчого процесу, пише УП