Тернополяни скаржаться на безлад, який коїться на перехресті вул. Шептицького-Живова, натомість патруль ДАІ чергує з відеокамерою біля 24-ої школи. Державтоінспектори запевняють – проблема не у відсутності інспекторів,а в тому, що водії грубо порушують правила.

 автомобільні затори і безлад на вулиці Живова в ТернополіНа відсутність регулювальника в надпроблемній ділянці руху транспорту у місті – перехресті вул. Шептицького-Живова поскаржився тернополянин Роман Стрежинський.

 Натомість через 200 м, – в районі 24-ої школи – наряд завжди стоїть, озброєний відеокамерою. Або ховаються за поворотом, зауважив тернополянин.

 Там, де їх вкрай потрібно, інспектори відсутні, – каже пан Роман. – Я – водій з 15-річним стажем, не думав, що у Тернополі є «шестирядка». Але переконався у цьому, коли намагався вирулити своїм авто на перехресті біля «Збруча». Машини їдуть, хто як вміє і хто як встигне. Маршрутники «підрізають» всіх, але інакше вони взагалі стоятимуть на цьому повороті по 40 хвилин.

На цьому перехресті інспекторів ніколи немає, підсумував пан Роман. Натомість патрульну машину та інспекторів з камерою в руках завжди можна побачити або поблизу 24-ої школи, або на повороті до музучилища.

Невже біля «Збруча» не можуть поставити регулювальника, аби навів порядок? – запитує тернополянин. – Чому вони завжди «чатують» не там, де проблемні ділянки, а у місцях, де можна легко штрафувати?

Запитання ми адресували до сектору профілактичної роботи обласної державтоінспекції.

У ДАІ нас запевнили, що і біля 24-ої школи – проблемна ділянка. Адже на початку вересня біля навчального закладу водій таксі збив учня цієї школи. І, враховуючи інтенсивність руху транспорту поблизу навчального закладу, інспектори мають забезпечити безпеку дітей.

Перехрестя вул. Шептицького-Живова також є проблемним, – підтвердив начальник сектору профілактичної роботи обласної державтоінспекції Василь Барановський. – Але причина не у відсутності працівників ДАІ, а у несвідомості водіїв, які грубо порушують правила дорожнього руху.

Адже заборонено виїжджати на будь-яке перехрестя, в т. ч при сигналі світлофора, що дозволяє рух, якщо утворився затор, зауважив інспектор.

– Ситуація змушує водія зупинитись на перехресті, – каже Василь Барановський. – Адже це створює перешкоду для руху інших транспортних засобів і пішоходів. Про це йдеться в п. 16.4 правил дорожнього руху «Правила проїзду перехресть».

Ірина Белякова, 20 хвилин