Зграя лебедів прилетіла у пятницю, 3 грудня, на Тернопільський став. Вони плавали плесом у районі парку Шевченка. Відтак 35 білих та рудих птахів підпливали близько до замерзлої кірки льоду що біля берега.

Вони зовсім не боялися людей, а пірнали та ловили рибу на ще не замерзлому ставу.

Тернополяни зупинялися біля загорожі Ставу, махали до лебедів руками, фотографували їх та знімали на мобільні.

– Аво дивися! Дивися він поплавок зробив! Пірнув головою вниз, а хвіст над водою виставив! – кричав молодий хлопець до свого друга. – Цікаво, як вони у голову і очі не мерзнуть у такій зимній воді. У них же ж на голові пір’я зовсім мало!

Дехто з жителів міста приводив у парк своїх дітей – спеціально, щоб показати їм птахів. Діти дивилися також на сотні маленьких чорних каченят, які приплили до берега у цьому місці. Птахи трималися трохи далі від берега, але їх можна було добре розгледіти. І було навіть чутно як вони пищать.

– Я проходив тут ще десь годину тому, – розповідає тернополянин Максим Ковальчук. – То ці птахи були, але плавали трохи далі від берега. Пішов додому, за своїм десятирічним сином. І вже разом з ним повернувся. Йому дуже сподобалися птахи. Він такого раніше не бачив. Я то памятаю, як колись давно у озерці у парку Шевченка жили лебеді. Та й ці – дикі – не з підрізаними крилами. Вони виглядають набагато красивішими.

До слова, як повідомили тернополяни у наше місто уже прилетіли снігурі. Тож небайдужі люди уже можуть виставляти годівнички для цих рідкісних птахів.

Віталій ДЕРЕХ, «20 хвилин»