Представники 15 посольств, які акредитовані в Україні, приїхали на Тернопільщину, щоб налагодити прямі контакти із місцевими товаровиробниками і сільгосппідприємствами.

Спілкування відбувалося у відкритому форматі, який називається «Бі ту бі». Його особливість в тому, що керівники підприємств самостійно, без будь-яких посередників, вели перемовини з представникам іноземних країн. Участь у заході взяли більше 60-ти підприємств Тернопільської області. Щодо посольств, то були представники Польщі, Аргентини, Ізраїлю, Малайзії, Румунії, Словаччини, Канади, Чехії, Литви, Південної Африки та інші.

– Ця зустріч відбулася в рамках виїзного засідання Міжнародного трейд-клубу, – розповіла Соня Крайчова, президент Міжнародного трейд-клубу, радник Посольства Словацької Республіки в Україні. – Ця організація діє в Україні вже більше 20 років, і на сьогодні вона об’єднує торгово-економічних радників 60 посольств та міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Завдання такого виїзного засідання – ознайомитися з промисловим, інноваційним, техніко-економічним потенціалом Тернопільської області, провести переговори з керівниками підприємств вашого регіону. Участь у засіданні взяли представники 15 посольств, представлені всі континенти світу, і кожна країна має свою галузь, у якій зацікавлена. Що стосується Словаччини, яку представляю я, то нас цікавлять питання енергетичної ефективності, енергозбереження. У моїх колег можуть бути зацікавлення у сфері сільського господарства, розвитку машинобудування тощо. Загалом ми побачили, що на Тернопіллі є  різні сфери, в яких можна знайти точки дотику і працювати.

Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Олександр Данилейко додав, що поспілкуватися із закордонними гостями прийшли і виробники сільгосппродукції, і ті, хто займаються високими технологіями. Він також зазначив, що один із напрямків, який може розвивати наша область – це туризм, і це та сфера, яка може продавати закордон не товари, а послуги.

Виїзне засідання Міжнародного трейд-клубу триватиме і 9 жовтня. Представники посольств побувають безпосереднього на підприємствах і в господарствах, поспілкуються з людьми в процесі виробництва. А потім усю отриману інформацію передадуть бізнесовим колам у своїх  країнах.

Ольга Трач

Фото автора