На Тернопіллі рівень радіації – у нормі, запевняють у головному управлінні МНС в області та в обласній санепідстанції. Однак тішити себе тим, що Японія далеко – не варто, кажуть науковці.

Про це повідомляє телеканал TV-4.

Нагадаємо, сьогодні вночі у Японії через пожежу на четвертому блоці АЕС «Фукусима-1» стався викид радіації. В Україні жодних офіційних повідомлень про зростання рівня радіації нема. Окремих вказівок з Києва через викид радіації на АЕС в Японії тернопільські МНСники сьогодні не отримували.

Не отримували особливих вказівок і санітарні лікарі Тернопільщини, однак від суботи взялись з власної ініціативи ретельно міряти рівень радіації, каже головний державний санітарний лікар області Степан Дністрян. Він запевняє – все в нормі. Сьогодні – в межах чотирнадцяти мілірентген на годину при нормі до тридцяти. Нема радіації, нема й змісту мешканцям Тернопілля пити від неї щось профілактично, кажуть медики.

Однак і особливо радіти тому, що Японія – це далеко – не варто, застерігають науковці, адже невідомо, якої потужності викиди радіації там ще можуть бути і куди подме вітер.

– Викиди Чорнобиля були практично по всій північній півкулі і десь мали місце критичні забруднення. Досить сказати, що в Канаді відстрілювали стада оленів, м’ясо яких мало замежну концентрацію стронцію. Вірогідність потрапляння йоду в Україну навіть при глобальніших подіях, які можуть ще трапитися там, наближається до нуля, бо це дуже нестійкий радіонуклід і період його піврозпаду 8 половиною діб – мало вірогідно, що він до нас дійде як такий. Я думаю, що в цьому плані більша загроза є по важких металах, таких як стронцій і цезій, – каже завідувач кафедри екстреної меддопомоги і медицини катастроф ТДМУАрсен Гудима.

У водах поблизу Японії і не тільки від радіації постраждає риба та водорості, каже Арсен Гудима, і нема жодних практичних гарантій, що з часом такі морепродукти не потраплять на стіл українців, в тому числі мешканців Тернопілля. Тому живучи в країні з чотирма діючими АЕС, маючи Чорнобиль і об’єкт «Укриття», полюбляючи збирати гриби і ягоди, українці вже мали б замислитись над придбанням дозиметрів.