Конкурс на «Найоригінальніший туристичний маршрут Тернопілля» в облдержадміністрації оголосили в кінці вересня. А 17 грудня нагородили  його учасників.

– Це вже другий такий конкурс, – зазначив Назарій Яворський, заступник директора департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму-начальник управління туристичної інфраструктури ОДА. – Навесні ми проводили його серед студентів вузів за напрямком «Туризм». А тепер у ньому могли взяти участь усі бажаючі. Конкурсних робіт було небагато, але кожна з них цікава та заслуговує на увагу. Звичайно, що у деяких з них необхідно удосконалити розрахунки: транспортування, місця для харчування тощо. Загалом, учасники конкурсу якісно підійшли до завдання. Оргкомітет конкурсу довго обговорював, хто претендує на перемогу, важко було визначитись. У результаті двоє учасників отримали подяки, а місця розподілили так: одне третє, два других та одне перше.

Переможцем конкурсу став маршрут під назвою «Незабутня подорож українським кораловим рифом або Медобори запрошують». Його автор вчитель географії та економіки, краєзнавець, екскурсовод Михайло Ковальчук із Гусятина. За свою роботу він отримав сертифікат на тур до Європи.

– У назві маршруту йдеться про український кораловий риф тому, що наші Медобори – це залишки колишнього коралового рифу, – розповів Михайло Ковальчук. – Таких гір немає ніде в світі. Подорож розрахована на два дні. У перший день туристи відвідують природні та історико-культурні пам’ятки у  Гримайлові, Вікні, Гусятині, Сидорові, Чагарях, Копичинцях. Завершується перший день у селі Оришківці, де в одному із готельно-туристичних комплексі за бажанням можна випробувати ванни  густинської високомінералізованої води «Рапа». Другий день присвячений екологічному туризму. Це подорож до гори Богит, Соколиної Скелі, Іванівських штолень, де колись видобували камінь-вапняк, Пущі Відлюдника, Джерела бажань, штучного водоспаду на Збручі та інших цікавих місцин.

Переможець конкурсу зазначив, що у такому вигляді маршрут ще не випробовував, але окремі його складові користуються популярністю і досить відомі. Цей маршрут, за словами начальника управління туристичної інфраструктури ТОДА Назарія Яворського, можуть пропонувати своїм клієнтам туристичні фірми Тернопілля, також гості нашого краю можуть самі проходити запропонований маршрут.

Ольга Трач

Фото автора