На Тернопільщині є село, в якому живуть аміші – представники релігійного руху, котрі не визнають благ цивілізації і тримаються подалі від держави.

ТСН побував в гостях у українських амішів – поселенні, якого навіть на карті України немає. Головна ідея його жителів – подалі від держави – і цивілізації.

Вони завжди сімнадцятисторічні. І довели, що зупинити час можна. У них заборона на техніку, прикраси, аборти, авіаперельоти та сучасні фасони. І головне – ніякого гріховного зв’язку з державою.

Утікачі від світу дають дітям право втекти. За три роки до хрещення, а хрестяться вони дорослими – підлітків відправляють пізнавати грішні принади світу. Амішами стають лише ті, хто повертається. Від інших дітей публічно відмовляються назавжди. Усе настільки дивно – що в США, де здебільшого і живуть аміші, зробили їх дорослішання популярним теле-шоу.

Рідше повертаються до батьківської хати дівчата. Через те аміші не люблять зйомок, вони проти туристів, журналістів, будь-яких вихідців із того світу. Застосовувати сили їм не можна, вони просто ховаються.

Жительці села Марині ще немає тридцяти. Але їй треба вдвічі збільшити кількість малечі. 15-20 дітей у амішів – норма. У її бабусі – триста онуків. Живуть у блакитних будинках, по кілька поколінь у дворі. Старші глядять молодших. Тому у школі вчаться лише до восьмого класу.

Аміші освітлюють будинки гасовими лампами, не будують церков і не відвідують цвинтаря. Усі амішівські могили заростають бур’яном. Усі, окрім однієї. Її без намогильної таблички впізнають сотні прочан. Тут похований місцевий пророк Іван Деркач, який ознайомив селян із вірою амішів.