З початку року в межах області зареєстровано 173 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

Про це повідомили в обласному управлінні МНСУ.

За минулий тиждень схожі випадки значно почастішали. Таку тенденцію пояснюють настанням періоду польових та будівельних робіт. Адже 80 відсотків знахідок боєприпасів випадає на весняно-літній період.

Кожного року вибухонебезпечні предмети, що не спрацювали під час боїв і залишилися під ґрунтом, підіймаються на два сантиметри. Саме тому люди знаходять їх досі. Усе залежить від того, наскільки глибоко вони були присипані землею. Тернопільські піротехніки щорічно виявляють та знешкоджують майже тисячу одиниць вибухонебезпечних предметів.

Аби уникнути нещасних випадків, треба твердо запам’ятати, що торкатися, перекочувати, переносити вибухові або невизначені предмети не можна. Особливо небезпечно кидати їх у полум’я чи розводити його поблизу боєприпасів.

Виявивши предмет, який нагадує снаряд чи бомбу, треба негайно припинити будь які роботи в районі знахідки, сповістити рятувальників або органи місцевої влади, міліції, найближчого підприємства, школи чи просто дорослих, які є поблизу. До прибуття піротехніків варто обмежити доступ сторонніх до місця виявлення небезпечного предмету, огородити його і помітити. До жодних самостійних дій вдаватися не можна!