На Тернопільщині закінчуються вакцини, необхідні для планових щеплень.

На складі Тернопільської осбласної санітарно-епідеміологічної станції – пусто. Кажуть – всі вакцини (а їх і так було обмаль) роздали медичним закладам, а нових не надходить. Дефіцит вакцин Тернопільщина відчуває вже два роки, повідомляє телеканал TV-4.

Ситуацію із забезпечення імунобіологічними препаратами на Тернопільщині медики називають критичною. Цього року вакцини отримали, проте їх кількість – мізерна. Відсоток забезпечення вакцинами надзвичайно низький. А тих, якими щеплюють немовлят, майже немає.

– Зокрема, вакцина пентаксим, яка використовується на щеплення проти дифтерії, правця, кашлюку, поліімеліту і гемофільної інфекції в 3-4 місяці – її забезпечення становить 17 відсотків. Вакцина інфанрікс – це також для щеплення 3 і 4 таких же маленьких дітей – їх відсоток забезпечення становить 4, – каже лікар-епідеміолог Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.

Вакцинацію не можна відкладати, кажуть у санстанції. Якщо не зробити вчасно чергове щеплення, попередні будуть зведені нанівець, а це загрожує епідеміями.

– Забезпечення надзвичайно негативне – воно впливає на стан іммунітету наших дітей. Відповідно, не проводиться щеплення і неімунні діти, які не будуть мати захисту стане їх набагато більше, що може призвести до росту інфекційної захворюваності, – пояснює Павельєва.

Щорічна потреба у вакцині на Тернопільщині складає 16 мільйонів гривень. Сума виділяється з держбюджету, проте ось уже другий рік наша область не отримує навіть третю частину імунобіологічних препаратів.