З 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов водних живих ресурсів на усіх водних об’єктах Тернопільської області. Триватиме вона до 10 червня.

Про це сьогодні під час чергового засідання прес-клуб повідомили представники Головного держу правління рибоохорони та регулювання рибальства у Тернопільській області. Рибалити дозволять лише обмеженими знаряддями лову на невеликій кількості водних об’єктів – однією донною вудочкою з одним гачком або спінінгом з берега. Окрім того, на період нересту заборонено на водоймах проводити і ряд робіт.

– Це днопоглиблювальні, русло випрямляючі, видобування гравію і решта робіт, які можуть порушити спокій в даному випадку водних живих ресурсів. Забороняється в цей період пересування плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів в цей період. Тобто виходити на воду за допомогою човнів рибалкам-любителям в цей час не можна, – наголосила провідний іхтіолог управління рибоохорони в області Інна Гоч.

На тернопільському ставі рибалити дозволено лише на визначеній ділянці.

– Дозволена ділянка лову від бази спортивного товариства «Гарт» до причалу катеру навпроти готелю «Тернопіль», включно з водоймою «Чайка». Традиційно, як і у минулі роки, ми дозволяємо рибалкам-аматорам для задоволення своїх потреб обмеженими знаряддями лову тут рибалити, – зазначила Інна Гоч.

Фахівець також зазначила, що у кожному районі нашої області буде відкрито біля 30 водних об’єктів, де на окремих ділянках дозволять ловити рибу. А загалом весняно-літня заборона на вилов водних ресурсів покликана захищати нерестуючу рибу.

– Коли у нас ще всі водойми були практично приватні, тобто закріплялись за якимось там поміщиком, паном взагалі навіть дзвони в церкві не били під час нерестової заборони, щоб не було фактору турбування. Не дозволялось ходити по прибережній захисній смузі. Тому що це дійсно дуже великий фактор турбування. У нас і так зараз дуже забруднене навколишнє середовище і дуже багато факторів є, що негативно впливають. І для того, щоб виключити бодай такий антропогенний фактор вводиться оця нерестова заборона, – констатувала іхтіолог.

Довідка ZZ

На території Тернопільської області налічується 886 ставів, 27 водосховищ (одне з них сьогодні на реконструкції) і 1 430 річок (з них 1280 протяжністю менше 10 кілометрів).

У всіх водоймах області зафіксовано 43 види риб, які належать до 9 родин. Найчастіше у нас зустрічаються представники родини коропових – улюблені об’єкти риболовлі. З більш рідкісних у Дністрі зафіксовані представники родини осетрових.

Штраф за риболовлю у період нересту становить: від 51 до 170 гривень, для посадових осіб від 170 до 510 гривень. За грубе порушення правил рибальства від 340 до 680 гривень, для посадових осіб від 510 до 850 гривень.