На Тернопільщині розпочалася масова вакцинація диких тварин проти сказу. Вакцину розкидають з літаків, які дислокуються у Кам’янці-Подільському. В нашому регіоні працює комісія з Хмельницького.

Вакцина має вигляд приманки зі спеціальними капсулами. За допомогою цих препаратів вдалося подолати сказ у більшості країн Європейського союзу. Дієвість цього методу перевірена.

«В Тернопільській області загострюється проблема з поширенням сказу. В Україні щороку трапляється більше півтора тисячі випадків сказу серед різних тварин. Пік сказу припадав на 2012-ий рік. Але і за минулий рік було зареєстровано чимало випадків. На сьогоднішній день зареєстровано 27 випадків сказу. Більшість випадків стосуються дикої фауни. Найбільше випадків сказу зареєстровано серед лисиць. Також є такі випадки серед кротів і їжаків», – повідомив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в області Володимир Марків       Вакцинація необхідна через масове поширення сказу, – запевняють фахівці.

Лікарі просять жителів Тернопільщини, які постраждали від укусів, одразу звертатися до медичних закладів. Якщо в тварини виявиться сказ, без лікарської допомоги потерпілий може померти.

Софія Романська