Підприємливий громадянин намагався «пограбувати» банк на 12 мільйонів гривен.

прокуратура, Тернопіль, МартинюкНа Тернопільщині скоюють найменше злочинів в Україні. У нас їх є тільки 50 на 10 тисяч населення, тоді як загалом у державі цей показник становить понад 100 злочинів на таку ж кількість населення. Про це повідомив прокурор Тернопільської області Олександр Мартинюк під час прес-конференції 26 листопада. Та правоохоронцям є над чим працювати. В області збільшилась кількість тяжких і особливо тяжких злочинів, крадіжок, шахрайств, грабежів. Так, прокурор області розповів про один із видів шахрайства із безтоварними банківськими операціями.

– Група осіб за попередньою змовою створила фіктивне підприємство, – розповів Олександр Мартинюк. – До неї входили і тернополяни, і жителі інших областей. Використовуючи підроблений паспорт вони придбали товариство для фіктивного підприємництва. Уклавши відповідні договори з банківськими установами, один зі злочинців отримав POS термінали та за попередньою змовою з іншими особами, здійснив понад 130 операцій перерахування коштів з карток іноземних банків, через рахунок ПАТ КБ «ПриватБанк». Загальна сума на рахунку фіктивного товариства становила понад 12 мільйонів гривень. Гроші із закордонних установ акумулювалися в «ПриватБанку». На той час за діяльністю фіктивного підприємства вже слідкували правоохоронці. Коли встановили, що є ризик виведення коштів з рахунку, на вказану суму наклали арешт. Відомості про злочин внесли до ЄРДР і порушили кримінальне провадження.

Під час досудового розслідування банківській установі повернули 11,4 мільйонів гривень. Зраз підозрюваний перебуває під вартою.  Обласний прокурор також зазначив, що до кримінальної відповідальності будуть притягнуті й співучасники злочину.

Ольга Трач

Фото автора