У Підволочиській гімназії імені Івана Франка відкрито «Клас майбутнього» з новими меблями та новим устаткуванням, повідомляє прес-служба ОДА.«Клас майбутнього» відкрито на базі кабінету фізики і дозволяє займатися науково-дослідною роботою. Відтепер гімназисти можуть користуватися послугами встановленого у оновленому класі портативного комп’ютера «Nova5000», який є сучасною універсальною комп’ютеризованою лабораторною станцією, спеціально створеною для вивчення природничо-математичних наук в закладах освіти.

Спеціалізоване програмне забезпечення дозволяє здійснювати збір та обробку даних, презентацію результатів та підготовку звітів з використанням мультимедійних засобів.  Широкі можливості використання з іншими пристроями, у тому числі з персональним комп’ютером та інтерактивною дошкою.

Комп’ютер дає можливість створювати персональні робочі таблиці та лабораторні звіти, наносити терміни та проектувати логічні карти, які наочно роз’яснюють різні поняття і визначають зв’язок між вивченими науковими термінами та засвоєною інформацією. Також, завдяки цій технічній новинці з’явилася можливість використовувати проводити синхронні лабораторні роботи, в ході яких забезпечуються можливості оперативної взаємодії робочого місця вчителя із робочими місцями учнів.

Подібні проекти вже реалізовуються у Скориках Підволочиського району, Синькові Заліщицького району, Васильківцях Гусятинського району, Устечку Заліщицького району.