Сумські УБОЗівці викрили дві злочинні групи на Тернопільщині й одну на Сумщині, які розповсюджували наркотики в Україні. Кримінальна «трійця» розпочала свою діяльність у 2009 р. За цей час наркоділки поклали до своїх кишень майже 1 млн грн.

Про це повідомили у ДЗГ МВС України.

До складу угрупування входило більше 20 осіб. Організатори – два мешканці Тернопільської та один – Дніпропетровської областей. За розробленим зловмисниками механізмом «маляс» (смолоподібний опій, який отримують з макової соломки) купували за кордоном і доставляли в Україну, де його разом з ацетильованим опієм та амфетаміном поставляли групам у Тернопільській і Сумській областях. Звідти наркотики постачали у регіони: Сумську, Чернігівську, Хмельницьку, Дніпропетровську, Луганську, Одеську, Донецьку та Волинську області. Правоохоронці довели, що лише упродовж січня 2009 – липня 2010 рр. злочинці здійснили збут понад 3 кг сильнодіючих наркотичних речовин.

Здебільшого «зілля» перевозили через необізнаних у злочинних намірах провідників залізничних поїздів, водіїв маршрутних таксі. З метою конспірації наркотичні засоби та психотропні речовини упаковували у картонні коробки з-під мобільних телефонів, інших побутових товарів. Для швидкої доставки використовували і власні транспортні засоби.

Усіх організаторів угрупування затримали. Міліція порушила кримінальну справу за ст. 255 кримінального кодексу України, яка передбачає до 12 р. позбавлення волі.