Велетенську дерев’яну писанку планують встановити у Козовій напередодні Великодніх свят. Символ воскресіння Христового розмістять у дворику церкви Успення Божої Матері. Власне її священнослужителі, отці Василь Баглей та Михайло Забанджала, є ініціаторами знакового для християн дійства.

Великодню писанку планують встановити в суботу, 19 квітня. Її виготовили з дерева. Вона маэ висоту 2,1 м та 1,5 м завширшки.

– Писанка є символом воскресіння та нового життя, тому хочеться символічно відобразити ці події. Звичайно, церква має свої літургічні моменти, але народний пласт також потрібно відроджувати. У зв’язку з останніми подіями та піднесенням національного духу в країні вирішили пофарбувати її у блакитний та жовтий кольори, – розповідає о. Василь Баглей.

Крім того, напередодні, 14 квітня, при церкві Успення Божої Матері почала роботу школа писанкарства для дітей. Понад 130 малюків у цей день вчилися розмальовувати писанки та крашанки. Діти дуже активно підтримали таку ініціативу, каже о. Василь. Серед них було чимало дошкільнят. Мистецтво писанкарства маленькі учні освоювали разом зі священнослужителями та волонтерами. Після цього роботи дітей полакували та почепили на жовто-блакитні стрічки. Згодом майже півтори сотні писанок планують розвішати у парку на деревах довкола головного символу Великодня – гігантської писанки.

Дерев’яна писанка тішитиме жителів містечка аж до Вознесіння Христового. Потім її демонтують і передадуть на збереження у церкву, де вона перебуватиме до наступного року.

Джерело: Номер один