Оперативна робота з виявлення незаконних збройних формувань, що мають у користуванні вогнепальну зброю вибухівку та спецзасоби, готують, або ж вчинили кримінальні правопорушення, ведеться на території нашої держави, згідно розпорядження МВС, з початку квітня. Тернопільські правоохоронці також активно проводять комплекс оперативних заходів. І вже є перші результати.

Як повідомив під час брифінгу начальник обласного управління міліції Василь Облещук, на території Козівського району у поле зору оперативників карного розшуку потрапив немісцевий молодий чоловік. При собі жодних документів молодик не мав, проте міліціонерам вдалося встановити, що він – житель Миколаєва, 1990 року народження.

До села Яструбово Козівського району миколаївець прибув ще з трьома раніше судимими товаришами –  уродженцями Київської області, громадянином Білорусі та жителем Теребовлянського району.  В селі орендували житло. Хоча жодних підозр щодо гостей у місцевого населення не було, проте  молоді люди викликали оперативну зацікавленість  у правоохоронців. І  недарма. У жителя Миколаєва було виявлено та вилучено автомат АК-74, чотири магазини  до нього, майже дві сотні набоїв калібру 5,45, радіостанцію, розвантажувальний жилет,також дві медалі «За мужність» та орден «Богдана Хмельницького». Троє інших заїжджих до зберігання зброї виявилися непричетними. Походження вилученого наразі правоохоронці встановлюють.

Факт вилучення озброєння зареєстровано, відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією ч.1 статті 263 ККУ- носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Вилучену зброю та боєприпаси направлено на експертизу. Проводиться досудове розслідування.