На Тернопільщині шалено зростає кількість хворих на кір

13/01/2018 0
Розмір тексту:

Кількість випадків захворювання на кір в області масово збільшується. За дванадцять днів цього року в регіоні захворіло сімдесят дві особи. Тернопільщина належить до дев’яти регіонів України з найбільшою кількістю хворих.

Найефективнішим засобом захисту від кору залишається вакцинація, – стверджують лікарі. Необхідних препаратів у лікувальних закладах краю достатньо.

«Аптеки області забезпечені вакциною. В області за бюджетні кошти централізовано закупили необхідну кількість вакцини проти кору, тож проблем з цим не повинно виникати. Проте переважно люди надають перевагу вакцині французького виробника. Таку вакцину ми замовляємо самостійно. Щоб її купити, батьки беруть сумку-холодильник і йдуть самостійно до амбулаторії. Ми відпускаємо їм вакцину, даємо чек, і вже у лікувальному закладі, безпосередньо, відбувається щеплення», – пояснює генеральний директор Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання Наталія Марків.

Наразі, найбільшу кількість хворих фіксують в Івано-Франківській, Тернопільській та Одеській областях. До слова, в Одеській області через ускладнення від кору померла дитина. Відтак, у цьому регіоні категорично заборонено відвідувати навчальні заклади без нещепленим особам. Також в Одеській області продовжили зимові канікули, таким способом намагаються вберегти дітей від поширення цього захворювання. На Тернопільщині до таких методів поки що не вдаються. Проте лікарі наголошують: кір – одна з причин дитячої смертності. Відтак просять при перших ознаках захворювання звертатися до фахівців, ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Софія Романська

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...