На Тернопільщині лісоохоронці та правоохоронці проводять операцію «Новорічна ялинка», яка спрямована на попередження вирубки та продажу хвойних дерев.

Як розповів заступник начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Гуменюк, законодавством дозволено спеціальне вирощування хвойних. Їх зрізають у віці 5-6 років. Та багато хто все ж прагне незаконно заволодіти святковими деревами. Щоб запобігти вирубці ялинок, екологічна служба разом із правоохоронцями щорічно проводять спільні рейди.

Патрульні служби регулярно стежать за стихійними ринками, де перед святами найчастіше продають дерева. Уже сьогодні на Тернопільщині правоохоронцями затримано 12 осіб, яких звинувачено у незаконній вирубці ялинок.

Ялинки, які законно вирощені, зрубані та привезені на торгову точку, мають особливості. Вони допоможуть покупцеві зробити правильний вибір, наголошує Ігор Гуменюк. На зрубі повинно бути клеймо, яке вказує, що дерево було законно вивезене з лісництва. Також покупець має право попросити продавця пред’явити документи на продукцію та дозвіл на торгівлю, повідомляє ІНТБ.