Мешканців і гостей Теребовлі на Тернопільщині зустрічає живий тризуб. Державний символ там висаджений зі звичайних сосен. Це справа рук восьми сільських активістів. Молоді люди висадили на пагорбі понад сотню молодих дерев, повідомляє телеканал Інтер.

.

113 молодих сосен, кілька пар працьовитих рук і трохи патріотизму. Ось нехитрий рецепт перетворення звичайного схилу на околиці села на екскурсійне місце. Історія створення державного символу на сільському пагорбі – проста. Двоє молодих людей розробили проект, знайшли дику посадку сосен та отримали дозвіл у влади.

– Спочатку договорилися з головою сільської ради, щоб дав дозвіл, щоб ми це зробили, звичайно погодилися, щоб ми піднесли патріотичний дух сільських жителів. Приблизно такі сосни ми брали, – каже житель Теребовлі Руслан.

Автор патріотичного проекту розповідає: зібрати людей було не просто. Активістів знайшлося лише восьмеро. Цілий місяць розчищали територію, робили розмітку і возили молоді деревця за кілька кілометрів. Маркіян самотужки посадив п’ятнадцять сосен.

– Хотів потішити рідних, сестру і друзів. Хотів підтримати цю патріотичну ідею, мене покликали, і ми садили цей тризуб разом, – розповідає Маркіян Ралько.

– Ми будемо удосконалювати, обрізати, так, щоб сосни не росли уверх, а росли кущем. Щоб щось залишилося на згадку для людей, – додає автор проекту Ігор Мокрицький.

Добровольці кажуть – не переслідували ніяких політичних мотивів. Окрім того, така гербова краса на схилі не потребувала жодних капіталовкладень.

Уже наступної весни до сосен підсадять калину, а ідеальний вигляд тризуб матиме через 5 років, коли висота дерев сягне трьох метрів.