Цього року на Тернопільщині за результатами перевірок з питань додержання законодавства про оплату праці порушено 95 кримінальних справ, винесено 130 протестів, 352 приписи та подання.
За документами прокурорського реагування відшкодовано майже 22 млн 992 тис. грн, до відповідальності притягнуто 404 службових особи. Про це повідомив прокурор області Іван Мельничук.
Він розповів, що під час останніх перевірок виявлено нові факти приховування суб’єктами господарювання трудових відносин та виплати заробітної плати «у конвертах».
Зокрема, прокурори Шумського району встановили, що службові особи Білокриницького лісництва ДП «Кременецьке лісове господарство» допустили до виконання робіт працівників без укладення з ними трудових угод у письмовій формі, оформлення трудових книжок, ведення табелю робочого часу, нарахування заробітної плати та обов’язкових державних платежів, передбачених трудовим законодавством. По справі триває досудове слідство.
За приписом прокурора Тернопільського району Публічним акціонерним товариством «Тернопільський комбінат по виробництву шляхобудівельних матеріалів» погашено заборгованість із виплати заробітної плати працівникам на суму 133,1 тис. грн.
Подібні приписи внесено прокурорами Бережанського, Гусятинського, Заліщицького, Зборівського, Підволочиського, Теребовлянського районів та обласного центру.