На поламані іграшки, неякісні електротовари і випічку з комахами у ній скаржаться тернополяни.

Кількість людей, які відстоюють свої права споживачів та не пропускають можливість отримати компенсацію за зіпсований продукт або бракований товар, зростає, кажуть спеціалісти управління у справах захисту споживачів в області. У цій установі роз’яснять, що робити у складній ситуації, допомагають повернути гроші за неякісний товар.

– Питання «Що мені тепер робити?» найчастіше ставлять нам пенсіонери, які «попалися» на бракованому товарі. Вони найчастіше приходять до нас із такою «бідою», – розповідає заступник начальника управління у справах захисту споживачів в області Олена Чайка. – Випадків виявлення неякісних товарів побільшало. З одного магазину вилучаємо 10-15 видів браку.

Найважливішим документом, який засвідчує покупку, є чек. Тому тільки при його наявності фахівці беруться за справу.

– Усі справи ми влагоджуємо у досудовому порядку. У більшості випадків підприємці повертають вартість продукції, якщо це не виробничий дефект та не механічне ушкодження, – продовжує пані Чайка. – Нещодавно ми допомогли повернути тернополянину 8600 гривень за куплені неякісні двері.

Важче довести вину підприємців, коли тернополяни скаржаться на неякісне надання комунальних послуг, сервісне облуговування.

– Часто скаржаться на грубість водіїв, на те, що вони під час керування говорять по мобільному, вмикають гучну музику, палять, – продовужє співрозмовниця.

Щоб не «попастися», спеціалісти не радять купувати побутову електротехніку з рук, не перевіривши справність товару та не отримавши гарантію.

– Люди перебувають в ейфорії під час покупки, а тому забувають про обережність, – застерігає пані Чайка. – Не соромтесь просити у продавців посвідчення якості на товар. Якщо його нема, то товар може бути контрабандним або в нього закінчився термін придатності. Це стосується в основному китайських і турецьких товарів. Такі вироби можуть бути навіть небезпечними для життя.

Зрештою, телефон «гарячої» лінії управління у правах захисту споживачів в Тернопільській області – 52-32-16.

Анеля Протасевич, «20 хвилин»