За інформацією з джерел “ЗЗ”, найближчим часом у керівництві обласної організації партії влади мають статися серйозні зміни. Багаторічного голову місцевих регіоналів нардепа Ореста Муца може змінити голова облдержадміністрації Валентин Хоптян. 


.

Зміни, про які так багато говорять, мали б відбутися на черговій партконференції на початку жовтня. До цього часу партія має масово поповнитися працівниками місцевих адміністрацій, причому на кожен район згори спущено план, який “вербувальники” на місцях мають виконати. Подекуди доходить до абсурду. Заяви з намірами стати ідейними послідовниками “Фьодоровича” надходять навіть від прибиральниць високих районних кабінетів.

За наслідками цієї спецоперації крім Валентина Хоптяна на посаду першого заступника облорганізації ПР розживеться екс-голова партії Тигіпка “Сильна Україна”, а зараз заступник голови ОДА Юрій Желіховський.

Нагадаємо, що свого часу саме за квотою улюбленої партії всіх українських пенсіонерів посаду голови Підволочиської РДА отримав сам Хоптян.

Таким чином, ще задовго до завершення оголошеного влиття комсомольців-тігіпківців в ряди єдиної партії влади, на Тернопільщині його соратники  захоплять ключові партійні висоти. Не виключено, що така партійна рокіровка є предметом домовленості у верхах, згідно з якою команді Тігіпка віддадуть у розпорядження кілька проблемних областей з центру та заходу України. Одна з них – Тернопільська.

Формальною причиною для зміщення Ореста Муца стала перевірка зі столиці, яка зафіксувала, що партія не приростає новими членами. За це, очевидно, “попросили” поступитися посадою на користь представника адмінресурсу. Орест Павлович, опирався як міг довго: переконував начальство у відданості, обіцяв фантастичні показники на виборах, шукав високих покровителів, та все марно. Втрата партійного крісла автоматично означає усунення від серйозного впливу та проблеми з потраплянням на прохідне місце у виборчому списку. Муцу доведеться перепрошувати серйозних людей, яким він раніше пообіцяв висування від ПР у мажоритарних округи на Тернопільщині. При цьому словесними вибаченнями може не обійтися. Крім того, нардепа, який давно набрид у Києві своїми скандалами,  можуть замість списку і самого послати на мажоритарний округ. Рівень народної “любові” до пана Муца в наших краях очевидний, отже йому нині не позаздриш. Проти волі партійних босів також не попреш. Хлопці вони конкретні і бунту не пробачать. В якості компенсації за багатолітню працю на благо партії і мирну передачу влади наступникам Оресту Павловичу милостиво дозволять залишитися заступником Тернопільської ПР.

Андрій Мальований