Крадіжки з автомобілів – один із найпоширеніших видів злочинів. З машин викрадається практично все, що потрапляє в поле зору злочинців. Загалом же злодії полюють не тільки на автомагнітоли, але й прихоплюють разом й інші цінності, які тільки можна забрати із собою. Наприклад, комп’ютерні монітори, ноутбуки, шкіряні куртки, фотоапарати (вже не кажучи про горезвісні мобільні телефони).

Як правило крадіжки скоюються в нічний час із автомобілів, які припарковані в дворах жилих будинків, однак частішають випадки викрадення чужого майна з транспортних засобів припаркованих поблизу ринків та торгових закладів.

Способи, які застосовуються злочинцями для скоєння крадіжок майна із автомобілів найрізноманітніші. Найпоширенішими є зламування замка капоту або дверцят і розбиття віконного скла. Наприклад, якщо в автомобілі не встановлена сигналізація, можна легко справитися зі штатним замком дверцят або капоту. Так, злодій помічає авто, яке знаходиться на стихійній стоянці, впевнюється у тому, що господар достатньо далеко, після чого перевіряє машину на наявність сигналізації, непомітно вдаряючи по колесу ногою або рукою по дверцятам. Замки дверцят та капоту, особливо у радянських машинах, легко ламаються ножами, ножицями, залізними учнівськими лінійками, а ще – різного роду відмичками чи шляхом підбору ключа. На все про все йде близько 15-20 секунд. Подібні крадіжки частіше за все трапляються серед білого дня при значному скупченні людей. Як правило, злодії діють настільки спокійно, що до них нікому немає ніякої справи.

Інший спосіб вчинення крадіжки з авто – розбиття вікна. Жертвами зазвичай стають автомобілі, які господарі залишають у дворах будинків та на пустих вулицях. Сигналізація дуже часто злодію не заважає. Поки вона пищить, зловмисник упродовж 30-40 секунд встигає зробити свою справу і втекти. В даному випадку дуже часто страждають іномарки. Так, правоохоронці затримали 18-річного мешканця Кременецького району, який викрав з іномарки односельчанина 5000 гривень. Аби витягнути гроші, юнак розтрощив вікно.

Силовий метод збагачення застосував ще один зловмисник. Його жертвою став власник іномарки з Тернополя. Чоловік залишив транспортний засіб у дворі будинку, а у салоні забув гаманець. Витиснувши вікно, злодій забрав понад 1200 гривень. Багато з автомобілів іноземного виробництва оснащені такою сигналізацією, яка реагує тільки на зламування замка, а ось якщо злодій розіб’є скло – вона промовчить.

Як уберегтися? В ситуації, коли не допомагає навіть сигналізація на вашому автомобілі, єдиним і найбільш надійним способом уникнути крадіжок буде не залишати цінні речі та значні суми грошей в салоні. Особливо на видному місці. Більшість спонтанних крадіжок скоюється саме через те, що автовласники самі провокують зловмисника. Потенційний злодій завжди помітить на сидінні безпечно залишений мобільний телефон, той самий ноутбук або шкіряну барсетку, в якій напевне таки знаходиться кругленька сума. У громадянина з кримінальними задатками, звичайно ж, спрацює «хапальний рефлекс». Саме у такий спосіб мешканець одного з сіл Підволочиського району позбувся 2500 тисяч гривень Чоловік поспішаючи, злегковажив, залишивши барсетку на сидінні авто, а дверцята машини відчиненими. Чим поспішила скористатися 17-річна мешканка Гусятинського району. Проходячи повз відчинене авто, злодійка одразу помітила туго набиту барсетку. Спритно схопила сумку та поспішила сховатися у натовпі людей на ринку.

На противагу автозлодіям водіям слід виробити у себе два основні рефлекси – закривати автомобіль, виходячи з нього навіть на півхвилини та ховати або ж забирати із собою цінності з салону. Тож виходячи із автомобіля не слід залишати відкритими вікна і двері автотранспортного засобу, а в нічний час не лишати автомобілі в дворах, а ставити їх в гаражі чи на платні стоянки.

Тож прислухайтесь до порад і рекомендацій працівників міліції:

– обладнайте автомобіль протиугінними приладами;

– замикайте машину, навіть якщо залишаєте її ненадовго;

– не залишайте ключі в замку запалювання навіть у тих випадках, коли залишаєте авто у власному гаражі;

– на ніч ставте автомобіль в гараж із надійними замками або на стоянку, яку охороняють, якщо через будь-які обставини це зробити неможливо, ніколи не залишайте автівку в темному дворі чи в іншому місці, де погане освітлення;

– залишаючи автомобіль на вулиці, ставте його біля стіни будинку чи ближче до іншого автомобіля. Тоді буде важче в нього проникнути.

– не залишайте в автомобілі, особливо на ніч, магнітолу, радіоприймач, мобільні телефони та інші цінні речі, а також документи (посвідчення водія, техпаспорт та інші).

Пам’ятайте: цілісність автотранспортного засобу в основному залежить від вашої безпечності!, – наголошують у відділі зв’язків з громадськістю управління МВСУ в області.