У передноворічний період та під час Різдвяних свят значно зростає кількість самовільних рубок хвойних насаджень для заготівлі новорічних ялинок. Тому з метою посилення охорони лісів директори державних лісогосподарських підприємств опрацювали і погодили  у місцевих адміністраціях плани невідкладних заходів щодо попередження і недопущення самовільних рубок хвойних дерев, повідомляє прес-служба ОДА.
У Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомили, що створено штаби для забезпечення охорони хвойних насаджень, налагоджено  взаємодію з органами МВС, а в кожному лісництві – діють спеціальні бригади за участю працівників лісової охорони та представників громадськості для проведення рейдів для виявлення і затримання в установленому законом порядку осіб, що здійснили самовільні рубки.
Посилено охорону селекційних плантацій, насаджень у зелених зонах міст та сіл.
В управлінні уточнили, що новорічні ялинки заготовляють на спеціальних плантаціях, а також за рахунок дерев, які підлягають вирубці. Їх відпускають тільки при наявності на зрубі відпускного клейма з видачею супровідних документів.