На Тернопільщини вирубують ботанічний заказник “Іванівський”. Як повідомив заступник голови Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Олексій Василюк, за інформацією жителів с. Підгородне Тернопільського району Тернопільської області, зараз триває масштабна вирубка заказника “Іванівський” з метою прокладення лижеролерної біатлонної траси.

Підгороднє, ліс, база, біатлоннаНа сьогодні площа вирубки сягає декількох гектарів.

“Після звернень громадських організацій до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України, лісники спробували вирішити проблему своїми методами — вирубати заказник за вихідні”, – зазначив Василюк.

Еколог пояснив, що часто природоохоронні порушення намагаються здійснити саме у вихідні дні, до того як приїдуть перевірки.

“Адже контролюючі органи, на відміну від порушників, слухняно працюють лише по будніх днях”, – додав він.

Як наслідок, екологічні організації вимагають провести обрахування збитків, нанесених державі внаслідок вирубування заповідного лісу відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 року “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд”.

Згідно документа, збитки за пошкодження кожного дерева можуть сягати 5515 грн.

Також громадські активісти вимагають порушити кримінальну справу за ст. 252 ККУ та дослідити причетність до цього порушення посадовців місцевих органів влади.

 

Денис Тимошенко, gazeta.ua