Звучить як анекдот, але 7 місяців цього року 43,7% (!!!) підприємств Тернопільщини працювали збитково. Анекдот №2 – збитковою у нас є добувна галузь. Тобто видобуває собі хтось нехай не нафту чи газ, але пісок, гіпс, гальку, і при цьому виявляється ще й терпить збитки.

Вочевидь, контролюючі органи одразу б мали забити на сполох в такій ситуації. Але чомусь не б’ють. Чи не тому, що всі кар’єри «кришуються» в області тією чи іншою політичною силою – навіть ті, які працюють без дозволів? А може тому й збитково працюють, що за дах мусять бідні давати чимале відвальне?

Але факт залишається фактом – 43,7% підприємств були у січні-липні збитковими і отримали 205,338 млн. грн. збитку. Натомість 56,3% підприємств, за даними обласного управління статистики, працювали прибутково, ними отримано 213,545 млн. грн. прибутку.

Найбільше позитивне сальдо зафіксовано у підприємств промисловості (22,959 млн. грн.). Підприємства переробної промисловості отримали 49,947 млн. грн. прибутку, натомість у добувній промисловості зафіксовано 4,8111 млн. грн. збитків.

А у галузі виробництва та розподілення електроенергії, газу та води у січні-липні отримано 22,175 млн. грн. збитків.