Розпорядженням голови облдержадміністрації схвалено проект програми збереження культурної спадщини Тернопільської області на 2011-2015 роки, повідомляє прес-служба ОДА.

На думку розробників програми, для проведення належної пам’яткоохоронної роботи необхідно вирішити багато проблем, пов’язаних з недостатнім фінансуванням, які гальмують розвиток пам’яткоохоронної справи, зокрема: проведення інвентаризації стану 3508 об’єктів культурної спадщини області (археології, історії та монументального мистецтва, архітектури та містобудування і садово-паркового мистецтва, ландшафтних), забезпечення перевірки стану і наявності культурних цінностей у переданих релігійним громадам культових спорудах, що є пам’ятками.

Також, в рамках програми, заплановане проведення обстеження стану пам’яток з метою визначення об’єктів, на яких необхідно першочергово провести дослідні, протиаварійні та консерваційні роботи.

Фінансування    заходів,    передбачених     програмою буде   здійснюватись за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел відповідно до чинного законодавства. Загальний обсяг фінансових ресурсів на забезпечення виконання програми складає 4460,2 тис. гривень.

Довідково

У Тернопільській області станом на 1 жовтня 2010 року взято на облік 3262 пам’ятки археології, історії та монументального мистецтва (5 – національного значення) та 1315 пам’яток архітектури та містобудування і садово-паркового мистецтва (180 – національного значення). З них паспортизовано лише 1654 об’єкти культурної спадщини (1488 паспортів старого взірця, у паперовому вигляді). 1936 об’єктів культурної спадщини мають статус нововиявлених. Це переважно пам’ятки археології, а також пам’ятки історії, пов’язані з національно-визвольними змаганнями (могили Січових Стрільців, бійців УГА та УПА, місця боїв та інших подій, що замовчувались у радянські часи).