Громадські активісти Тернополя заявляють: лише завдяки їхньому втручанню вдалося запобігти дерибану 14 га наділів у передмісті, що належать комунальним дитячому будинку-інтернату і геріатричному пансіонату у селі Петриків. Активісти стверджують: наприкінці минулого року обласна влада хотіла віддати землю під забудови.

Марія ЧашкаПро це йдеться у сюжеті журналіста Оксани Щобак підпроекту «Народний контроль. Спецвідрядження» (щочетверга о 22:00 на телеканалі ZIK).

«Землі, про які ми говоримо, де факто уже були розпайовані між впливовими людьми з Тернополя й області, – стверджує представник  ГО «Тернопільські підсумки» Тарас Білан. – Інтернат і пансіонат для літніх людей – у власності Тернопільської облради. Вартість земельної ділянки становить близько 7 млн доларів. Я маю відповідне рішення комісії обласної ради про вилучення землі, підписане Марією Чашкою».

Марія Чашка, представник ВО «Свобода», нині займає посаду керівника апарату Тернопільської ОДА. А наприкінці минулого року була депутатом обласної  ради й очолювала постійну комісію з питань соцполітики.

Чи справді були зазіхання на наділи, вивчала обласна прокуратура. За словами  начальника відділу захисту інтересів громадян і держави прокуратури Тернопільської області Сергія Клюхи, комісія під головуванням Чашки не була ініціатором вилучення ділянки.

«Рішення комісії  не несе за собою юридичних наслідків, – додав Сергій Клюха. –  Відтак не стало підставою для вилучення земельних ділянок».

Сама Марія Чашка скандал із петриківською землею називає маніпуляцією.

«Рішення було колегіальне, а я просто підписала його як голова комісії, – звернула увагу керівник апарату Тернопільської ОДА  Марія Чашка. – Є відповідні висновки прокуратури: я не перевищувала своїх повноважень».

За словами Марії Чашки, вилучити землі, а натомість отримати інші із більшою родючістю, просило керівництво пансіонату та інтернату.

Та ці слова заперечує директор Петриківського геріатричного пансіонату Степан Глушок.

«Ми не виступали ініціаторами. Земля нам потрібна, – говорить чоловік. – Щороку маємо з неї дохід. Наприклад, коли сіємо гречку, то крупи вистачає на цілий рік».

Є потреба у наділах і у будинку-інтернаті, де мешкають 60 вихованців різного віку із вадами розумового розвитку. За словами лікаря закладу Олени Волкової, робота на землі – елемент трудотерапії для дітей.

Урешті, як виявилося, у справі фігурує Петриківська сільрада. За висновками прокуратури, саме у її стінах й було ухвалене незаконне рішення забрати 14 га землі під забудову.

На щастя, земля залишилася у власності закладів. Але Тарас Білан переконаний: обласна рада мала б інакше реагувати на незаконні рішення сільрад, які є в «їх підпорядкуванні».

«Жодної реакції Тернопільської облради, як власника земель, на неправомірні, як уже  сьогодні відомо, дії Петриківської сільради не було. Марія Чашка, її комісія дивилися на ці речі крізь пальці. Виникає питання: чому?», – говорить Тарас Білан.

Активіст пояснює, за якою схемою міг відбутися дерибан петриківської землі.

«Маємо маленьку сільраду, на рішення сесії якої ніхто не звертає уваги. Натомість якби питання вилучення землі розглядалося у стінах обласної ради, то це не минуло б не поміченим. Я переконаний землю б розпаювали, якби не втрутилися громадські активісти», – резюмував Тарас Білан.

[youtube1]zw95-YcbeP4[/youtube1]