У Підволочиському районі на Тернопільщині 13-річна дівчина з сусідньої Хмельниччини крала коней з любові до тварин.

Про це повідомили у ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області.

За словами виконуючого обов’язки начальника сектору карного розшуку Підволочиського райвідділу внутрішніх справ Василя Федоркова, до міліції звернулися двоє мешканців села Токи. В одного потерпілого невідомі викрали кінну упряж, а в іншого – віз і двоє коней. З тваринами поводилися настільки майстерно, що, на перший погляд, здавалося, що це зробили цигани.

Під час оперативно-розшукових заходів хтось з правоохоронців згадав історію річної давнини, що трапилася в одному з сіл району. Тоді в одного господаря також викрали коней, і причетною до злочину виявилася 12-річна дівчина з сусіднього Волочиського району Хмельницької області. Версію взяли у розробку і не помилилися. На закинутій фермі у селі Ожигівці Волочиського району знайшли підводу та коней. У цьому ж селі мешкає й дівчина.

Як розповів Василь Федорков, він до кінця не вірив, що дитина самостійно змогла запрягти коней і викрасти їх. І коли підозрювану привели до місця, де було знайдено тварин, він поросив її показати, як чинила крадіжку. Школярка майстерно за кілька хвилин натягнула упряж.

Витягнути з семикласниці бодай слово пояснення виявилося неможливим. Дівчина мовчала, схиливши голову, і не реагувала на запитання оперативників про крадіжку, батьків, школу. Коли ж мова зайшла про коней, дівчину наче підмінили. Школярка, виявляється, знає стільки цікавого і повчального про цих тварин, що навіть досвідчений господар не може похвалитися такими знаннями.

Отже, стало відомо, що вночі школярка заходила на обійстя до двох господарів, але лише в одного забрала коней, бо у нього вони кращі та доглянуті. В сусіда «позичила» лише упряж. Цілу ніч дівчина їздила, а коли почало світати, зрозуміла, що коней треба ховати. Тоді й завела тварин на закинуту ферму.

За словами Василя Федоркова, виховується неповнолітня у неблагополучній родині. Мати не надто переймається донькою, а батько не вилазить із в’язниць. Школу дівчина не відвідує, за що батьків не раз притягували до адмінвідповідальності. Звідки у дитини така пристрасна любов до коней, що заради них йде на крадіжку – невідомо. У господарстві батьків ніколи не було таких тварин.

Дівчина ще не досягла віку, щоб нести кримінальну відповідальність за вчинення крадіжки.