Саме про такі кричущі факти заявляють професійні рибалки Тернопілля. На нашому ставі таких є кілька місць, де багато років йде майже промисловий вилов риби браконьєрами. Та на це закривають очі контролюючі органи. Ліквідації таких місць невигідна самим рибінспекторам.

дохла рибаУ розмові з кореспондентом «За Збручем» про це розповів почесний президент Тернопільської обласної федерації риболовного спорту Любомир Шимків. Як ми вже повідомляли, саме з ініціативи цього риболова-професіонала на Тернопільському ставі можливо відбудеться чемпіонат світу-2015 з ловлі риби у спосіб під назвою «фідер». Репетицією планетарного форуму має бути цьогорічний чемпіонат України у серпні.

Та чомусь серед багатьох чиновників залишається дуже багато незадоволених такими ініціативами пана Любомира. З розповіді почесного президента обласної федерації стає зрозуміло, що змагання професіоналів можуть покласти початок кінця браконьєрству, як мінімум, на Тернопільському ставі.

 «Завдання федерації риболовного спорту не тільки чистий спорт. В нас основний принцип – взагалі не знищувати рибу, – розповів Любомир Шимків. – Всю виловлену здобич під час змагань учасники відпускають. У наших інтересах зберігати і примножувати популяцію різних видів риби. Тому ми тісно співпрацюємо з рибоохороною, у тому числі і з МВС. З цими структурами в нас заключні договори в напрямку боротьби з браконьєрством. Та у той же час, існують дуже багато проблем, з якими ми боремося тільки самі. В нас всі знають неофіційні місця на тернопільському ставі та веслувальному каналі, де завжди була браконьєра. Про це знали всі начальники рибоохорони. І скільки я пам’ятаю, ніхто з них не прагнув їх закрити, бо нікому це не було вигідно».

 Риболови-професіонали та любителі цього спорту не хочуть миритися з фактами браконьєрства на водоймах. Адже зараз жоден, навіть любитель, не хоче втратити дорогі снасті.

 «На сьогодні галузь виробництва риболовних снастей дуже розвинутий. Це дорогі речі, і жоден професійний рибак не захоче коштовний воблер зачепити за невід і залишити його там. Самі прості рибаки проти браконьєрства. Вже не говорячи про вищу категорію – спортсменів,» – додав Любомир Шимків.