Спалах африканської чуми зареєстровано у Підволочиському районі. Масове захворювання виявили у фермерському господарстві жителя села Токи. Результати експертизи підтвердили наявність африканської чуми.

Як повідомили в управлінні Держпродспоживслужби області, на фермі у селі Токи утримувалось 258 голів свиней. Після звернення власника ферми зі скаргами на захворювання та падіж поголів’я, ветеринарні лікарі провели клінічний огляд стада та патологоанатомічний розтин двох трупів свиней. В результаті ветеринарно-санітарна експертиза патологічного матеріалу виявила  ДНК вірус африканської чуми свиней. Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепіозоотичної комісії при Підволочиській РДА затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. Зокрема, вже  утилізувано решту свійських тварин на території свиноферми.

Наразі до зони профілактичного нагляду належать десять населених пунктів у Підволочиському районі, зокрема такі села: Токи, Воробіївка, Просівці, Пеньківці, Медин, Скорики, Голотки, Пальчинці, Кошляки та Щаснівка. Там проводять облік та клінічний огляд свиней, а роз’яснювальну роботу з населенням. До слова, продаж свинини із цих населених пунктів заборонений.

Софія Романська