Центр для дітей, які постраждали від насильства відкриють на Тернопільщині. Там допомагатимуть дітям, які стали жертвами чи свідками насильства.

Тернопільщина стане другою областю в Україні, де працюватиме такий центр. Як зазначив на нараді начальник служби у справах дітей області Ростислав Дрозд, у регіоні наразі впроваджують пілотний проект, щоб допомогти дітям, які зазнали негативного впливу.

«Центр створюється за моделлю «Барнахус», що в перекладі зі шведської означає «будинок для дитини» – європейський зразок центру щодо роботи з дітьми, які постраждали від насильства. Центр прийматиме дітей, які постраждали від насильства або стали свідками насильства. Тернопільщина стане другою областю, де впровадять пілотний проєкт. Серед завдань ж такого центру – надати необхідну підтримку дитині. Зокрема, йдеться про психологічну, медичну, соціальну і юридичну допомогу».

Як повідомили у поліції, на Тернопільщині лише цього року зареєстровано більше тисячі повідомлень щодо домашнього насильства. Найчастіше потерпають жінки і діти.