На Тернопільщині відділення для хворих на коронавірус розгорнули у 28 лікарнях.

Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я області Ольга Ярмоленко. Передбачено майже дві тисячі ліжок, у резерві – ще тисяча ліжок.

У лікуванні середніх і важких форм коронавірусу необхідним є забезпечення киснем. Він має бути підведений до 80% ліжкомісць.

«В області розгорнуто 1951 ліжко для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. ЇЇ надають 28 закладів медичної системи охорони здоров’я. 1718 ліжок забезпечені централізованим киснем та концентраторами. Цього ми досягнули за листопад-грудень. Це становить 88,1%. Держава перед нами ставила, щоб ліжка були забезпечені на 80% киснем. Нам вдалося досягнути більшого. Зараз в нас є вільні ліжка, які навіть забезпечені киснем. Але хворих на стаціонарі, починаючи з початку січня, більше у важкому стані. Більшість хворих, які госпіталізовані, потребують кисню. Найбільше хворих знаходиться на стаціонарному лікуванні в Тернополі, тривалий період тут не було жодної вільної кисневої точки з централізованою подачею кисню. Така ситуація у Тернополі, Збаражі, Тернопільському районі, Кременці», – зазначила Ольга Ярмоленко.

Попри зниження рівня захворюваності на COVID-19, епідеміологи реєструють значну кількість важких форм, які призводять до летальних випадків. Лише попередньої доби в області з підтвердженим діагнозом коронавірусу померло четверо людей.