Тернопільщина готується до виборів у п’яти об’єднаних територіальних громадах.

Вони відбудуться 23-го грудня цього року. Депутатів та голову обиратимуть у Копичинецькій (Гусятинський район), Купчинецькій (Козівський район), Монастириській (Монастириський район), Білецькій та Настасівській (Тернопільський район) об’єднаних територіальних громадах.

Додамо, 28 листопада в десяти областях України запровадили воєнний стан. Відтак там вибори в ОТГ не можливі. Оскільки Тернопільщина до списку тих регіонів не належить, то в нас все відбудеться без змін.

Як повідомив на брифінгу голова обласної державної адміністрації Степан Барна, підготовчий процес до виборів у п’яти ОТГ Тернопільщини вже розпочався. Причин для того, щоб вибори не відбулися наразі немає. Сьогодні Центральна виборча комісія розглянула питання організації та проведення місцевих виборів в регіонах України, де немає воєнного стану. А от, що стосується регіонів, які межують з Росією, морями і Придністров’ям – Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької, Сумської, Харківської, Чернігівської і Вінницької областей, то 23-го грудня вибори у них не відбудуться. ЦВК наголошує, що вибори заборонені законом “Про правовий режим воєнного стану” і провести їх можна буде після закінчення дії воєнного стану 26 грудня або в разі його скасування до цієї дати.

Софія Романська