На Тернопільщині станом на початок вересня, актуальними є 316 пропозиції роботи у сфері освіти, найбільше у школах – 181 вакансія. Загалом, від початку року роботодавці області подали в службу зайнятості 1291 вакансію у сфері освіти, які оперативно укомплектовуються.

– Роботодавцям потрібні вчителі: математики, інформатики, англійської, польської, німецької та інших мов, української мови, біології, хімії, фізики, географії, музики, трудового навчання, фізкультури тощо, – розповів під час брифінгу у ТОВА Микола Городецький, директор Тернопільського обласного центру зайнятості. – Також є робота для асистентів вчителів та асистентів вихователів закладів дошкільної освіти; вихователів; помічників вихователів; керівників гуртків та керівників музичних; тренерів-викладачів у спортивні школи і секції; викладачів закладів вищої, фахової передвищої освіти та майстрів виробничого навчання; педагогів-організаторів; директорів закладів загальної середньої та дошкільної освіти тощо.

За спрямуванням служби зайнятості освітяни зі статусом безробітного можуть підвищити свою кваліфікацію за напрямами: «Іноземні мови (англійська, німецька (польська) мова)» (термін навчання 1,7 місяця), «Комп’ютерні інформаційні технології (англійською мовою)» (1,7 місяця) – в Західноукраїнському національному університеті. Вчителі також можуть пройти навчання за безоплатними ваучерами за напрямами: «Дошкільна освіта», «Психологія», «Фізична культура і спорт», «Середня освіта» за предметними спеціальностями: «Вчитель математики», «Вчитель фізики», «Вчитель хімії», «Вчитель української мови і літератури».

На Тернопільщині, як відзначив Микола Городецький також реалізували 14 бізнесів щодо надання освітніх послуг. До прикладу, отримавши грантові кошти, підприємці відкрили навчальний центр «Інтелектуал», школу ораторського мистецтва, кілька центрів розвитку та дозвілля дитини, логопедично-корекційний центр для дітей з мовленнєвими порушеннями, художню студію, мінісадок, танцювальний клуб, дитячий заклад позашкільної освіти, онлайн-офіс з навчання фінансової грамотності населення.

Ольга Трач