На Тернопільщині загострилася проблема із нелегальною зброєю. Про це повідомив на брифінгу начальник Нацполіції області Олександр Богомол. Жителів Тернопільщини закликають не зволікати, а принести її до поліції.

Людям, які добровільно здадуть зброю, не загрожує відповідальність. Втім, у разі нехтування цією вимогою, можуть порушити кримінальну справу.

«Багато зброї є на руках. Ми вилучаємо багато нелегальної зброї. Звертаюся до всіх, хто на сьогоднішній день має трофейну зброю, будь ласка, здайте у поліцію. 6 квітня внесено зміни до Кримінального Кодексу України, люди, що принесуть зброю – трофейну або ту, що вони набули десь під час бойових дій, яка є нелегальною, вони не притягуються до кримінальної відповідальності. Раніше від кримінальної відповідальності звільняв суд. На сьогодні є зміни до Кримінального Кодексу, людина приносить зброю, ми отримуємо, дякуємо, що вивели із незаконного обігу. Через Раду оборони ми цю зброю, якщо вона буде придатна, вводимо до законного обігу, видаємо військовослужбовцям, поліцейським, іншим правоохоронним структурам, які будуть використовувати цю зброю у подальшому. Буде ця робота проводитися дуже активно. Якщо люди самі не будуть видавати зброю, ми проводитимемо обшуки та вилучатимемо цю зброю», – зазначив Олександр Богомол.

Отже, поліціянти проводитимуть перевірки на виявлення нелегальної зброї. Її спрямують у Збройні Сили України.